Na stránkách jsou používány soubory cookies. Pokračováním v procházení webu souhlasíte s jejich používáním.

Jak správně vybrat turbo?

 

Podle čísla na turbu:

Podle technického průkazu:

 

Pokud si vybíráte turbo na našem e-shopu sám, nejlépe uděláte, když opíšete číslo z vašeho starého turba a najdete ho podle čísla. Každé turbo má více EAN kódu (čísel), takže nekontrolujte pouze první číslo napsané přímo u turbodmychadla, pasovat může jedno z čísel v popisku.

Tzn. každé turbo má několik variant čísel.

 

Pokud staré poškozené turbo nemáte ještě vymontované, můžete ho objednat pomocí velkého technického průkazu. Musíte vědět samozřejmě obsah motoru a počet KW, dále je důležitá informace typ motoru, to jsou 3 písmena ve velkém TP v části "motor". Jsou to většinou kombinace BLB, BKD, ASV apod.

 

Tzn. turbo, které objednáte, musí mít jak stejný počet KW, tak stejný typ motoru.

 

Jaké vybrat těsnění k turbu?

 S tím si nemusíte lámat hlavu, stačí objednat položku "těsnění k turbu" a my vám to správné těsnění přiřadíme a přiložíme do balíku.

 Je nutné těsnění měnit spolu s turbem?

Nutné to není, staré těsnění může být v dobrém stavu, ovšem taky může být poškozené nebo se může poškodit při demontáži, poté nastane situace, že budete těsnění doobjednávat a auto vám bude stát v servise.


Je nutné vyměnit olej a filtry spolu s turbem?

Ano, filtry (vzduchový a olejový) je nutné vyměnit spolu s novým i repasovaným turbodmychadlem, stejně tak novou olejovou náplň je nutné vyměnit, jelikož by ve staré náplni a filtrech mohla zůstat nečistota, který by turbo mohla poškodit.